Wrastające paznokcie

Do wrastania paznokci dochodzi najczęściej wskutek nieodpowiedniego obcinania paznokci – przez usuwanie nadmiaru płytki z krawędzi paznokcia. Również może być to efekt niedopasowanego obuwia lub noszenia butów na wysokim obcasie, zniekształceń ortopedycznych czy urazów zmieniających kierunek wzrostu paznokcia.

Wrastające, wkręcające się paznokcie dają nieprzyjemny ból i zaczerwienienie. Paznokieć wbija się wtedy otaczająca go skórę, dlatego może nawet powodować trudności z normalnym chodzeniem. W domu warto wykonać wtedy kąpiel stóp z gorącej wody z dodatkiem soli, ale nie należy próbować samodzielnie obcinać paznokcia – może to pogorszyć problem. Najlepiej udać się dospecjalisty, aby założyć specjalną klamrę.

Klamry na wrastające paznokcie – co to jest?

Klamry korygujące, inaczej ortonyksyjne to niewielkie przyrządy z drucików przeznaczone do korygowania wzrostu paznokcia i zapobiegania jego wrastaniu w skórę. Klamra delikatnie prostuje płytkę paznokcia i sprawia, że nie rośnie już pod kątem. Założenie klamry następuje po odpowiednim opracowaniu paznokcia i samo w sobie jest bezbolesne. Klamry również są mało widoczne i nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, dlatego możemy normalnie chodzić i uprawiać sporty.

Aby uzyskać odpowiedni efekt, klamry korygujące należy nosić stale przez okres kilku miesięcy – wraz ze wzrostem płytki paznokciowej klamra odpada i paznokieć rośnie wtedy już prawidłowo. Musimy wtedy pamiętać o tym, aby obcinać go prawidłowo i nie nosić ciasnego obuwia, które może spowodować nawrót problemu.

Jeśli również masz problemy z wrastającymi paznokciami, zapraszamy do naszego salonu Livret. Zapewniamy profesjonalną i kompleksową obsługę!

Klamra Ortonyksyjna RUCK

Klamra ortonyksyjna ORTOGRIP Professional jest klamrą trzyczęściową. To klamra, która powstała na zasadzie działania klamry VHO Osthold. Jedną z osób stojących za tym pomysłem jest wynalazczyni klamry VHO Osthold pani Elvira Osthold .Współpracowała ona również z panami: Hellmut i Simeon Ruck oraz z twórcą złotej klamry Wolfgangiem Knorzer.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.