Kosmetologia

Pojęcie KOSMETOLOGIA można wymiennie używać z terminem kosmetyka lekarska. Pochodzi z łacińskiego cosmetologia i jest działem dermatologii zajmującym się badaniem, opisywaniem i pielęgnowaniem skóry dotkniętej chorobą lub defektem.

Kosmetologia jako przedmiot kierunkowy jest rozróżniona jako pielęgnacyjna, upiększająca, lecznicza i tzw. zabiegi specjalne. W nawiązaniu do wymienionych zagadnień , nauka ta zajmuje się redukcją różnych defektów skórnych ( przebarwienia, blizny, zmiany potrądzikowe, teleangiektazje, rozstępy, nadmiar tkanki tłuszczowej i cellulit, nadmierne owłosienie), poprawą kondycji skóry (sucha, łojotokowa, wrażliwa, szeroko pojęta regeneracja skóry). Jest metodą pomocniczą w leczeniu niektórych chorób skóry (trądzik, łojotokowe i atopowe zapalenie skóry). Dodatkowo w swoim zasięgu działania kosmetologia wpływa na poprawę estetyki twarzy i ciała związanej z objawami starzenia, takimi jak utrata jędrności, elastyczności, i naturalnych krzywizn, zmarszczek. W ramach kosmetologii upiększającej do podstawowych zabiegów kosmetycznych należą, m.in. manicure, pedicure kosmetyczny i leczniczy, makijaż, henna, depilacja.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.