Pedicure frezarkowy to szybki i bezbolesny sposób na poprawę kondycji i wyglądu Twoich stóp.W Salonie Urody Livret pracujemy na sprzęcie o najwyższej jakości, dlatego do pracy przy stopach wybraliśmy frezarkę podologiczną marki- Baehr TEC A2000 dzięki temu urządzeniu szybko, bezboleśnie i bez skaleczeń usuwamy zrogowaciały naskórek ze stóp oraz okolic paznokci.

Frezarka jest urządzeniem, w którym do usuwania nadmiaru zrogowaciałego naskórka z podeszwy stopy stosuje się jednorazowe kapturki ścierne o odpowiedniej gradacji, lub frezy ze stali chirurgicznej.

Jednorazowe kapturki ścierne bezpośrednio po zabiegu są utylizowane, a frezy (zbudowane ze stali chirurgicznej) sterylizowane w specjalnych urządzeniach (autoklawach). Dzięki temu nie ma możliwości doprowadzenia do przeniesienia danej jednostki chorobowej z pacjenta na pacjenta.

Przed przystąpieniem do zabiegu specjalista najpierw dokładnie ogląda stopy i ocenia ich stan. Dzięki temu można w łatwy sposób wykryć jaki rodzaj pedicure będzie wykonywany. Cały rytuał związany z pedikiurem frezarkowym rozpoczyna się od kąpieli stóp w ciepłej wodzie z dodatkiem specjalnych kosmetyków mających za zadanie rozmiękczenie naskórka. Zabieg profesjonalnego pedikiuru polega na bardzo dokładnym usunięciu wszelakich zrogowaceń martwego naskórka oraz oszlifowaniu warstwy paznokci i odsunięciu skórek przy użyciu profesjonalnego sprzętu jakim jest frezarka. Na koniec w celu odżywienia i przywrócenia miękkości nakładany jest na całe stopy peeling a nastepnie mocno nawilżający preparat w postaci maski lub kremu, których zadaniem jest przeniknięcie w głębokie warstwy skóry. Cały proces związany ze zmiękczaniem, usuwaniem martwego naskórka oraz nawilżaniem może zająć nawet kilkadziesiąt minut i jest absolutnie bezbolesny. Osoby szczególnie wrażliwe muszą jednak pamiętać, że możliwe jest odczuwanie przez nich lekkiego dyskomfortu spowodowanego delikatnym łaskotaniem.

WAŻNE!

W naszym gabinecie przywiązujemy szczególną uwagę do higieny i bezpieczeństwa. Dlatego też narzędzia są zawsze sterylizowane w autoklawie, a pilniki i bloczki do polerowania są jednorazowe i po skończonym zabiegu przekazywane do utylizacji!

Pielęgnacja pozabiegowa

Należy odpowiednio nawilżać i odżywiać zarówno skórę stóp jak i płytkę paznokcia zalecanymi przez kosmetyczkę/podologa produktami do pielęgnacji. Zabiegi należy powtarzać w zależności od problemów stóp mniej więcej co 4 tygodnie.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.