Cosmelan jest bardzo skuteczną terapią usuwającą plamy barwnikowe pochodzenia hormonalnego, jednocześnie przywracającą równowagę skórze tłustej i mieszanej. Nowoczesny zabieg na przebarwienia Cosmelan istnieje na rynku europejskim od kilku lat. Jest efektem kilkuletnich badań w zakresie hiperpigmentacji prowadzonych przez Laboratorium Mesoestetic. Cosmelan jest jedyną skuteczną terapią pozwalającą pozbyć się przebarwień o rożnej etiologii i lokalizacji w czasie do 20 dni.

Terapia Cosmelan jest dopasowana do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, wymaga rożnego czasu stosowania w zależności od fototypu skory.

Zabieg Cosmelan wykonywany jest wyłącznie przez lekarza specjalistę. Cosmelan jest najskuteczniejszą kuracją wybielającą w porównaniu do terapii depigmentacyjnych dostępnych obecnie na rynku. Preparat jest bardzo silny w działaniu a jednocześnie bezpieczny przy prawidłowym użyciu.

Zestaw Cosmelan obejmuje:

  • roztwór odtłuszczający
  • maskę w kremie Cosmelan 1
  • krem depigmentacyjny Cosmelan 2
  • krem łagodzący Hydra-Vital
  • Faktor K

Procedura zabiegu składa się z 2 etapów:

1) W gabinecie lekarskim
Lekarz oczyszcza i odtłuszcza skórę, a następnie nakłada maskę w kolorze brudnego rożu.

2) W warunkach domowych pacjent z nałożoną maską udaje się do domu i po kilku godzinach zmywa ją bieżącą wodą. Czas noszenia maski jest ustalany przez lekarza w zależności od fototypu skory pacjenta. Następnie stosuje krem Cosmelan 2 przez miesiąc od zabiegu zgodnie ze schematem określonym przez lekarza. Zabieg jest bezbolesny, a przez kilka pierwszych dni po zabiegu skora jest podrażniona i
zaczerwieniona. Następuje silne złuszczanie naskórka, które można zniwelować poprzez używanie kremów regenerujących.

Ważne:

Terapia preparatem Cosmelan nie może zostać przerwane, w przeciwnym wypadku przebarwienia mogą pojawić się ponownie, bowiem terapia nie eliminuje tendencji do hiperpigmentacji, a jedynie ją blokuje. W trakcie trwania kuracji nie można jednocześnie stosować żadnych innych środków wybielających i złuszczających. Zalecane są wizyty kontrolne 8, 15 i 30 dni po zabiegu.

Osiągane efekty:

Stan skory poprawia się tydzień po rozpoczęciu kuracji. W przypadku ciemnej skory (fototyp IV i V) plamy znikają po 8 do 10 dniach. U osób o jasnej karnacji (fototyp I i II – blondyni i szatyni o jasnych oczach) zanik plam jest obserwowany między 8 a 21 dniem. W 99% przypadków intensywność zabarwienia plam ulega redukcji o 95%! Pełen efekt jest widoczny po ok. 30 dniach.

Najlepsza metoda leczenia przebarwień (przebarwienia posłoneczne, hormonalne – ostuda)

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.