Nici liftingujące APTOS to specjalistyczne nici o opatentowanej budowie przeznaczone do zabiegów medycyny estetycznej i antiaging. Działają dwukierunkowo. Podstawą ich skuteczności jest odpowiedni dobór nici do korekcji wyglądu poszczególnych obszarów twarzy i ciała. Zabiegom mogą poddawać się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Nici implantowane są podskórnie. Dzięki mikrowypustkom lub specjalnej budowie przestrzennej przypominającej spiralę lub warkocz, nici utrzymują tkanki we właściwej pozycji. Zakotwiczenie nici w tkankach za pomocą mkrowypustków umożliwia grupowanie tkanek, przemieszczanie ich na właściwą pozycję oraz unoszenie, czyli lifting, które dostępne
jest praktycznie dla każdej okolicy. Specjalna metoda admirowania, tj. tworzenia podskórnego szkieletu utrzymującego opadające tkanki, nadaje twarzy objętości. Drugą komponentą skuteczności nici Aptos jest materiał, z którego są wytwarzane. Bazą tych nici jest bioresorbowalna mieszanina wykonana z wchłanianego kopolimeru kwasu L-polimlekowego i kaprolaktonu. Dzięki właściwościom biochemicznym nici te posiadają dodatkowe działanie rewitalizujące na otaczające tkanki. Długotrwały efekt liftingu jacy zawdzięczany jest pobudzeniu produkcji własnego kolagenu.

Nici liftingujące APTOS umożliwiają:

  • lifting (uniesienie tkanek)
  • skorygowanie konturu twarzy
  • nadanie objętości
  • odmłodzenie skóry
  • nawilżenie skóry
  • poprawę gęstości skóry

Nici liftingujące PDO to nowatorska metoda odmładzania twarzy i dekoltu. Oprócz mechanicznego naciągnięcia skóry nici PDO stymulują także wytwarzanie nowych włókien kolagenowych, wyraźnie ujędrniając i odmładzając poddany zabiegowi obszar. Syntetyczne włókno polidioksanonowe (PDO) to materiał znany i sprawdzony, powszechnie wykorzystywany w medycynie m. In. Do wykonywania rozpuszczalnych szwów chirurgicznych. Nici liftingujące PDO składają się z jednego lub dwóch skręconych stałych włókien, zespolonych cienką igłą wprowadzającą. Umieszczone w głębszych warstwach skóry tworzą szkielet podtrzymujący zwiotczałe tkanki a po pewnym czasie rozpuszczają się i zostają wchłonięte przez organizm. Dzięki swoim właściwościom stymulującym wytwarzanie kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za jędrność i elastyczność skóry, nadają się do zastosowania w zabiegach liftingu twarzy, szyi, dekoltu oraz procedurach ujędrniania i napinania skóry w okolicach ramion, dekoltu, brzucha, pośladków czy ud. Wysoki profil bezpieczeństwa polidioksanonu, potwierdzony wieloletnimi obserwacjami i badaniami klinicznymi, sprawia, że zabiegi z wykorzystaniem nici PDO są bezpieczne i w pełni przewidywalne.

Za ich pomocą możliwe jest uzyskanie takich efektów jak:

  • lifting czoła – wygładzenie pionowych i poziomych zmarszczek, podniesienie zewnętrznych krawędzi brwi
  • poprawa wyglądu powiek, fałdu nosowo-wargowego i podbródkowego
  • uniesienie opadających i pomarszczonych policzków i obszaru pod dolną szczęką
  • poprawa owalu twarzy i żuchwy.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.