LIPOLIZA I MODELOWANIE CIAŁA – strzykawka zamiast skalpela

Lipoliza jest nowoczesną metodą medycyny estetycznej, której zadaniem jest nieoperacyjne usunięcie miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej w określonych okolicach ciała. Lipoliza nie jest metodą odchudzania, ale modelowania sylwetki.

Aqualyx to dziś jedyny na świecie, zarejestrowany preparat do zabiegów iniekcyjnego usuwania tkanki tłuszczowej, a technika intralipoterapii została uznana za najbezpieczniejszą technikę iniekcyjną w redukcji tkanki tłuszczowej.

Aqualyx to roztwór bez fosfatydylocholiny, w którym głównymi, działającymi na komórkę tłuszczową substancjami są detergenty (typu deoksycholan sodu).
Detergent rozpuszcza tłuszcz i niszczy błonę komórkową – zachodzi proces adipocytolizy.
Aqualyx wstrzyknięty w tkankę tłuszczową powoduje niszczenie komórek tłuszczowych, które transportowane są do wątroby i wydalane z organizmu przez nerki.

W przeciwieństwie do stosowanych powszechnie roztworów fosfatydylocholiny preparat Aqualyx jest:

  • bezbolesny i bardziej skuteczny
  • nieinwazyjny (od 1 do 2 wkłuć)
  • szybszy – mniejsza liczba koniecznych zabiegów do uzyskania efektów

Przeciwwskazania do zabiegów metodą lipolizy:

  • zaburzenia związane z krzepliwością krwi,
  • choroby nerek i wątroby,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • duża otyłość,
  • cukrzyca.

Przebieg zabiegu:

Zabieg polega na wstrzyknięciu w ściśle określone miejsca odpowiedniego preparatu Preparat jest wstrzykiwany za pomocą cienkich specjalnych igieł w określonej przez lekarza dawce bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Substancja bez problemu wnika do wnętrza komórek powodując rozerwanie błony komórek tłuszczowych. Po wniknięciu do komórki tłuszczowej doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Następnie wraz z lipoproteidami jest transportowany do wątroby gdzie tłuszcze są rozkładane a następnie zostają wydalone z organizmu.

Zabieg jest w zasadzie bezbolesny pozostaje jedynie niewielki ślad po wkłuciu igłą. Miejsce wstrzyknięcia powinno się rozmasować co sprawi, że preparat rozmieści się równomiernie po okolicy nadmiernie nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Na okolicę wstrzyknięcia preparatu należy przyłożyć zimny kompres (lód, schłodzony żel) pozwoli to na znaczne wyeliminowanie zaczerwienienia, bólu oraz obrzęku tkanki. Pacjent po zabiegu może wrócić do domu. Czas trwania zabiegu waha się zazwyczaj od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Liczba zaś zabiegów zależy przede wszystkim od grubości tkanki tłuszczowej, którą chcemy zredukować. W zależności od preparatu zabieg lipolizy powinien być powtarzany w odstępach od 3 do 6 tygodni minimum dwa do czterech razy.

Efekty po zabiegu:

Po zabiegu odczuwa się są lekkie swędzenie, pieczenie oraz tkliwość miejsca poddawanego zabiegowi i są to pożądane efekty uboczne świadczące o skuteczności i działaniu podanego roztworu.

Przez kolejne kilka dni widoczne może być zaczerwienienie i obrzęk. Skóra będzie lekko bolesna i tkliwa. Jest to normalna reakcja organizmu na zabieg i ustępuje samoistnie. Tak jak przy wszystkich zabiegach iniekcyjnych po zabiegu Aqualyx mogą pojawić się krwiaki w miejscu iniekcji.

Zabieg ten cieszy się znaczną popularnością. Pacjent nie musi zostawać w klinice, poddawać się znieczuleniu (jest praktycznie niebolesny) zaś po zabiegu można wrócić do codziennych obowiązków.

Nasza strona korzysta z plików cookies. Zapewniają one prawidłowe działanie strony, narzędzi społecznościowych, reklamowych i analitycznych. Więcej szczegółów znajdziesz w naszej Polityce Prywatności. Ustawienia cookies możesz zmienić w preferencjach swojej przeglądarki internetowej.